SAFAHAT’TAN ŞARKILAR…
  

    Safahat artık cd raflarında …

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bestelenmiş şiirlerinden oluşan “Safahat’tan Şarkılar” albümü, Akustik Müzik etiketiyle CD raflarındaki yerini alıyor.

Safahattan Şarkılar CDsi, edebiyatımıza Milli Marşımızın yanında ölümsüz eserler kazandıran büyük Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, Safahat isimli eserinde yeralan onbir şiirinin bestelerinden oluşuyor.

Daha önce yaptığı birçok projeleriyle tanıdığımız Ertuğrul Erkişi’nin bestelerinden oluşan bu CD projesinde, Amir Ateş, Şerif İçli, Ali Rıfat Çağatay gibi önemli bestekarların besteleri de yer alıyor.

Albümde Mehmet Akif Ersoy’un Safahat eserinde yer alan; Zulmü Alkışlayamam, Gitme Ey Yolcu, Bir Zamanlar (Hakkın Sesleri) Ezelden Aşinanım , Hüsran, Bülbül, Bir Gece , Ya Rab Bizi Kahretme, Çanakkale Şehitlerine, Ordunun Duası, Safahat Okuyucusuna, Zulmü Alkışlayamam şiirlerinin besteleri yer alıyor.

Versiyonunun da albümde yer aldığı “Zulmü Alkışlamayam!” bestesi düzenlemeleri ve dinleyenlerde uyandırdığı hisler ile projede dikkat çeken şarkıların başında geliyor.

Nitelikli saz ustalarının eşlik ettiği Safahattan Şarkılar CDsinde Fatih Koca kaside, Bekir Çiçek gazel, Serdar Tuncer de şiir yorumuyla albümün kalitesini üst seviyeye çıkarıyor.
Piyanonun, nefeslilerin, yaylıların ve daha birçok enstrümanın eşlik ettiği zengin orkestrasyonlara sahip albümün müzik yönetmenliğini Hakan Aykut yaptı. Proje Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlandı.

Safahat’tan Şarkılar projesi ile, ülkesine ve milli kültürüne sonuna kadar bağlı, mücadele ve samimiyet yüklü bir hayat yaşayan Mehmet Akif Ersoy’u anmak ve gelecek nesillere onun eserlerini daha iyi tanıtmak arzu edilmektedir.