Albümlerimiz

Tüm Albümler→


Ramazan İlahileri

Ahmet Özhan, uzun zaman sonra sevenlerinin karşısına bir tasavvuf müziği albümüyle yeniden çıkıyor. “Ramazan ılahileri” isimli albüm, Ramazan Ayı ile ilgili bilinen ve yeni bestelenen ilâhilerden oluşuyor.

Tasavvuf müziği, yıllar önce ilk defa Ahmet Özhan tarafından geniş kitlelere ulaştırılmış ve sevdirilmişti.

Müzik marketlerde yerini alan “Ramazan İlahileri”, aynı zamanda beş albümden oluşacak “Meşk” isimli bir tasavvuf müziği projesinin ilk albümü oluyor.

Önemli dini ay ve günlerle ilgili albümlerden oluşan “Meşk” beşlisinde, Ramazan İlâhileri’nden sonra “Hac İlâhileri” isimli albüm yayınlanacak. Daha sonra sırasıyla; “Ehl-i Beyt İlâhileri”, “Peygamberimiz’e İlâhiler” ve “Tevhid İlahileri” isimli albümler müzikseverlere sunulacak. Ahmet Özhan’ın içinde bulunduğumuz mübarek günlerin manevi hazzını yaşatacak “Ramazan İlâhileri” albümü, ney taksimi ve sanatçının okuduğu bir ezanla başlıyor. On beş eserin yer aldığı albümün ilk sıralarında, Ramazan Ayı’nı karşılayan Nûr İle Doldu, Mübârek Ramazan Geldi, Salâdır Mü’mine Gelsin, Ey Ramazan Merhaba ve Müjde Mü’minler Size isimli ilâhiler var. Albüm, Ramazan Ayı’na vedayı yaşatan, Şehr-i Ramazan Elvedâ, Kadir Gecesi ve Bayram Edelim isimli ilâhilerle sona eriyor.

“Ramazan İlâhileri”, aslına uygun, kaliteli ve güzel bir tasavvuf müziği albümü dinlemek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir albüm.

“Güzellikleri Duyun...”
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>